Technologia Tłumacz
kontakt     baza twórców
wstecz
Baza twórców powstała w ramach realizowanego w okresie 2011-2012 r. projektu współpracy KRAM (Krzewimy Rękodzieło Artystyczne Mistrzów), jako wynik trwającej kilka miesięcy identyfikacji rękodzielników, twórców ludowych, artystów i artystów amatorów z naszego obszaru. Pomimo zakończenia projektu KRAM, baza nadal funkcjonuje i prężnie się rozwija. Tak więc, jeśli fascynuje cię sztuka ludowa oraz unikatowe przedmioty z duszą wykonane ręcznie i chcesz poznać osoby, które haftują, malują na szkle, rzeźbią i parają się innymi ciekawymi dziedzinami sztuki, zajrzyj do naszej bazy. Jeśli natomiast jesteś rękodzielnikiem z jednej spośród ośmiu gmin obszaru LGD, dołącz do grona twórców!
 

Barbara Adamiec, Gmina Wilkowice.


 W latach 60-tych przyjechała do Wilkowic z Poznania i założyła rodzinę. Pracując w Bielsku-Białej jako technolog, potem konstruktor w 1982 roku rozpoczęła pasjonującą artystyczną przygodę z malarstwem. Swoją twórczość oparła na solidnych podstawach teoretycznych wyniesionych z literatury fachowej oraz wnikliwej analizie obrazów twórców wiodących.
Maluje pejzaże, martwe natury, architekturę i postacie. Ulubioną techniką jest olej na płótnie, maluje również pastelą, akwarelą, uprawia rysunek i próbowała linorytu.
Wrażliwa na uroki świata, tworzy kolorowe, ulotne i nastrojowe przestrzenie z dominującymi realistycznymi motywami.
W swoim dorobku ma ponad 850 obrazów olejnych. Przez cały czas pozostawała aktywną animatorką życia kulturalnego, prezesując przez wiele lat Stowarzyszeniu Plastyków "Ondraszek", którego jest członkinią od 1987 roku.
Za swoja działalność w 1996 roku otrzymała odznakę Zasłużonego Działacza Kultury a w 1998 roku została uhonorowana odznaką za Zasługi dla Województwa Bielskiego. W 2007 roku była nominowana do Nagrody im. Ks. Józefa Londzina.
Otwarta na świat i nowe wyzwania, stale tworzy.

Galeria
Copyright © 2013 LGD Ziemia Bielska. All rights reserved.
Utrzymanie strony współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.