Baza twórców powstała w ramach realizowanego w okresie 2011-2012 r. projektu współpracy KRAM (Krzewimy Rękodzieło Artystyczne Mistrzów),
jako wynik trwającej kilka miesięcy identyfikacji rękodzielników, twórców ludowych, artystów i artystów amatorów z naszego obszaru.
Pomimo zakończenia projektu KRAM, baza nadal funkcjonuje i prężnie się rozwija. Tak więc, jeśli fascynuje cię sztuka ludowa oraz unikatowe
przedmioty z duszą wykonane ręcznie i chcesz poznać osoby, które haftują, malują na szkle, rzeźbią i parają się innymi ciekawymi dziedzinami
sztuki, zajrzyj do naszej bazy. Jeśli natomiast jesteś rękodzielnikiem z jednej spośród ośmiu gmin obszaru LGD, dołącz do grona twórców!
Jolanta Jurzak, Gmina Jasienica.
Zawodowo robi to co lubi, czyli zmaga się z obowiązującymi przepisami. Prywatnie kocha piękne rzeczy robione ręcznie. Sporo z nich ją pociąga, mnóstwo ciekawi.
Od 2011 roku członek Stowarzyszenia Miłośników Sztuki w Jaworzu. W latach 2007-2011 roku udzielała się w osiedlowym klubie "Tamborek Beskidzki" działającym przy Radzie Osiedla Karpackiego. W listopadzie 2011 r. uczestniczyła w założeniu nowej bielskiej grupy Miłośników Rękodzieła Artystycznego Art.& Pasja, która zrzesza osoby o różnorodnych zainteresowaniach nie tylko z osiedla Karpackiego ale i z okolic Bielska.
Zna się na szydełkowaniu i drutowaniu czyli robieniu na drutach, zna i poznaje wciąż różne nowe techniki haftu. Techniki decupage na drewnie, metalu, szkle oraz na tkaninie uczyła się pod okiem pani Beaty Wośkowiak. Interesuje się techniką szycia zabawek szczególnie szyciem lalek typu Tilda. Ostatnia pasja, która zagościła na dłużej to filcowanie na sucho i mokro dużych i małych form, którego uczyła się w Pracowni Kreatywności u pani Justyny Wróbel. Również w najbliższym czasie pragnie doskonalić umiejętności w zakresie koronki klockowej i techniki pergamano oraz druciarstwa. Mówi, że "rękodzieło artystyczne to ogromny świat i każdego dnia spotyka nas coś nowego." W codziennej pogoni za czasem spędzonym dla przyjemności stara się budować piękniejszą, bardziej wartościową część ludzkiego istnienia czyli pasję. Wykonuje rzeczy na prywatny użytek, które czasem wystawia na wystawach. W 2011 roku w zorganizowanej w Jaworznie wystawie nt. "Miasto z duszą" wystawiała swoje prace fotografie oraz obrazy wykonane techniką filcowania na mokro. Twierdzi , że posiadanie pasji to szczęście, które broni przed codziennością - "bo wycisza, uspokaja, relaksuje". Swoją pasją pragnie się dzielić z innymi bezinteresownie jest zwolenniczką zachowania tradycji i przekazywania posiadanych umiejętności ludziom młodym, dzieciom. Uważa, że warto wrócić do przepisu na szczęśliwe życie i inspirację - czyli zmodyfikowanych przez pokolenie naszych babć - słów Heinricha von Kleist'a, że "powinno się przynajmniej raz dziennie wziąć igłę do ręki, przeczytać jakiś ładny wiersz lub stronę książki, obejrzeć piękny obraz lub piękną rzecz, posłuchać przyjemnej muzyki i porozmawiać z najlepszym przyjacielem a z radością. która powstanie - podzielić z innymi."