Technologia Tłumacz
PL GB DE IT Gmina Bestwina Gmina Czechowice-Dziedzice Gmina Jasienica Gmina Jaworze Gmina Kozy Gmina Por?bka Gmina Wilamowice Gmina Wilkowice Gmina Buczkowice
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nowa Strona LGD arrow Aktualności arrow Cud Miód - relacja
Cud Miód - relacja
17.07.2012.
 „Cud Miód” – pod takim hasłem odbyła się realizacja zwycięskiego projektu autorstwa Gminnego Koła Pszczelarzy z Porąbki w konkursie „LEADER – razem możemy więcej” na  najciekawszą inicjatywę aktywizującą i integrującą mieszkańców obszaru LGD Ziemia Bielska.


W niedzielne popołudnie 15 lipca 2012 r. wszyscy którzy odwiedzili teren Dworku w Kobiernicach, mieli okazję wziąć udział w licznych miodowych atrakcjach. 300 pierwszych osób otrzymało słodkie upominki.


Ważną częścią wydarzenia była rywalizacja gmin obszaru LGD (Wilamowice, Wilkowice, Jasienica, Jaworze, Porąbka, Bestwina, Kozy, Czechowice-Dziedzice) w dwóch konkursach: na najładniejsze stoisko pszczelarskie wraz z wyrobem woskowym oraz na najlepszy smakołyk na bazie miodu. W konkursie na najładniejsze stoisko najwięcej głosów zebrali pszczelarze z Porąbki, tuż po nich z Wilamowic, na trzecim miejscu natomiast znaleźli się przedstawiciele środowiska pszczelarskiego z Wilkowic. Jako najlepszy przysmak natomiast (w wyniku degustacji przeprowadzonej przez około pięćset osób – uczestników wydarzenia) wybrano sałatkę śledziową na miodzie przygotowaną przez KGW Hecznarowice (Gmina Wilamowice), drugie miejsce przypadło w udziale KGW z Kobiernic (Gmina Porąbka) za piernik benedyktyński, a trzecie KGW z Wilkowic za miodowiec z orzechami.
Ponadto uczestnicy wydarzenia, niezależnie od wieku, mogli zobaczyć prawdziwy skansen pszczelarski, a także wziąć udział w degustacji miodu oraz otwartych warsztatach odlewania świec z wosku pszczelego. W quizie wiedzy pszczelarskiej z atrakcyjnymi nagrodami wystartowało około 350 osób.  Dla wszystkich dzieci przygotowane były twórcze zajęcia. Na zakończenie zagrał zespół „Tyrolia Band”.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat oraz Starosta Bielski Andrzej Płonka, którzy towarzyszyli nam na miejscu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej słodkiej imprezy oraz wszystkim uczestnikom, których na terenie Dworku w Kobiernicach zjawiło się łącznie około tysiąc, serdecznie dziękujemy.

 

Przypominamy ponadto, że zdjęcia i film z wydarzenia w ramach konkursu „Cud Miód w obiektywie” można składać do dnia 30 lipca 2012 r.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia.

 
PROJEKT WSPÓŁPRACY
PROJEKT WSPÓŁPRACY